North Dakota High School Hockey
Select Season

Boys 2018-19 Regular Season Schedule

Show All
 
November
Tues. 20th: 1 Mandan JV at Hazen/Beulah 7  
4 Mayville-Portland at Devils Lake JV 1  
2 Grafton/Park River at Jamestown 0  
0 Bottineau/Rugby at Devils Lake 5  
 
Fri. 23rd: 3 Bismarck High at West Fargo 2  
7 Bismarck Century at Fargo North 1  
3 Mandan at Jamestown 2   Mandan wins SO
3 Williston at Notre Dame 4   OT
12 Fargo Davies at Pine City 1   Tournament
 
Sat. 24th: 5 Fargo Davies at Marshall 2   Tournament
6 Bismarck Century at West Fargo 5  
5 Bismarck High at Fargo North 2  
0 Orono at G.F. Central 10  
2 Jamestown JV at Hazen/Beulah 9  
2 Williston at Notre Dame 7  
 
Tues. 27th: 0 Hazen/Beulah at Bismarck Century JV 7  
6 Detroit Lakes at Grafton/Park River 2  
3 Mandan at Minot 2  
5 Dickinson at Williston 1  
4 Fargo South/Shanley at W.F. Sheyenne 2  
4 Devils Lake at Jamestown 3  
4 East Grand Forks at G.F. Red River 0  
 
Thurs. 29th: 9 G.F. Central at Fargo North 0  
0 W.F. Sheyenne at G.F. Red River 8  
6 Fargo Davies at Fargo South/Shanley 1  
0 Devils Lake at Minot 2  
6 Mayville-Portland at Red Lake Falls 5   OT
3 Dickinson at Mandan 1  
5 Bismarck High JV at Hazen/Beulah 0  
 
Fri. 30th: 4 Williston at Hazen/Beulah 0  
2 Jamestown at Bottineau/Rugby 0  


December
Sat. 1st: 3 Grafton/Park River at West Fargo 4  
5 Dickinson at Bottineau/Rugby 0  
 
Mon. 3rd: 4 Hallock at Mayville-Portland 2  
 
Tues. 4th: 6 Fargo Davies at Fargo North 0  
1 West Fargo at G.F. Red River 4  
4 Devils Lake at Grafton/Park River 3  
17 G.F. Central at W.F. Sheyenne 0  
0 Mandan at Bismarck High 7  
5 Minot JV at Hazen/Beulah 2  
 
Thurs. 6th: 8 Bismarck High at Jamestown 3  
0 Minot at Bismarck Century 5  
2 Williston at Mandan 4  
3 Watford City Jr. Gold at Hazen/Beulah 0  
1 W.F. Sheyenne at Devils Lake 1   WFS wins SO
 
Fri. 7th: 10 Bismarck Century at Dickinson 0  
0 Fargo Davies at G.F. Central 3  
3 G.F. Red River at Fargo South/Shanley 1  
7 Mayville-Portland at Ely 6  
1 Grafton/Park River at Fargo North 5  
 
Sat. 8th: 1 Dickinson at Minot 3  
3 Jamestown at Williston 3   OT Williston wins SO
11 Mayville-Portland at Moose Lake 3  
 
Tues. 11th: 1 Fargo South/Shanley at G.F. Central 7  
1 Minot at Bismarck High 5  
2 Mayville-Portland at Wahpeton/Breck 3  
5 G.F. Red River at Fargo North 0  
6 West Fargo at Devils Lake 0  
6 Grafton/Park River at W.F. Sheyenne 5   OT
6 Bismarck Century at Mandan 1  
 
Fri. 14th: 4 West Fargo at Fargo North 2  
2 Devils Lake at Fargo South/Shanley 4  
4 Mayville-Portland at Williston 2  
10 Bismarck Century at Jamestown 0  
0 Grafton/Park River at Fargo Davies 6  
1 Hazen/Beulah at Bottineau/Rugby 9  
5 Dickinson at Billings 1  
 
Sat. 15th: 1 G.F. Red River at G.F. Central 8  
12 Mayville-Portland at Hazen/Beulah 0  
2 W.F. Sheyenne at Bismarck Century 7  
6 Bottineau/Rugby at Williston 5  
2 Jamestown at Minot 3  
4 Dickinson at Billings 1  
 
Tues. 18th: 5 Bismarck High at Williston 0  
4 Fargo North at Devils Lake 5  
5 W.F. Sheyenne at West Fargo 8  
2 Fargo Davies at G.F. Red River 0  
1 Mandan at Dickinson 7  
0 Jamestown JV at Mayville-Portland 7  
5 Fargo South/Shanley at Grafton/Park River 4   OT
 
Thurs. 20th: 1 Minot at Bismarck High 4  
6 Fargo North at Jamestown 3  
1 Devils Lake at G.F. Central 6  
4 Mayville-Portland at Grafton/Park River JV 4   OT May-Port wins SO
 
Fri. 21st: 2 Fargo Davies at West Fargo 3   OT
3 Mandan at Wahpeton/Breck 2   OT
 
Wed. 26th: 6 Fargo South/Shanley at Rochester Lourdes 3   Tournament
 
Thurs. 27th: 4 Fargo South/Shanley at Albert Lea 1   Tournament
2 Hazen/Beulah at Mandan 9   Tournament
2 Watertown at Dickinson 4   Tournament
 
Fri. 28th: 4 Mayville-Portland at Prairie Center 3  
1 Fargo North at Crookston 2   OT - Tournament
4 Grafton/Park River at International Falls 2   Tournament
6 Williston at Watertown 5   Tournament
0 Mandan at Dickinson 5   Tournament
1 Fargo South/Shanley at Chippewa Falls 2   OT - Tournament
4 West Fargo at Fergus Fallls 9   Tournament
2 W.F. Sheyenne at Little Falls 4   Tournament
8 Hazen/Beulah at Watertown 3   Tournament
 
Sat. 29th: 2 Hazen/Beulah at Williston 6   Tournament
6 Mayville-Portland at Morris/Benson 0   Tournament
2 Watertown at Mandan 5   Tournament
5 Osseo at Grafton/Park River 3   Tournament
6 W.F. Sheyenne at Willmar 1   Tournament
3 Fargo North at Thief River Falls 0   Tournament
5 West Fargo at Providence Academy 6   Tournament


January
Tues. 1st: 5 Dickinson at Bismarck High 6   OT
 
Thurs. 3rd: 3 Fargo North at W.F. Sheyenne 0  
12 G.F. Central at Grafton/Park River 1  
0 West Fargo at Fargo South/Shanley 1  
0 G.F. Red River at East Grand Forks 2  
 
Fri. 4th: 1 Bismarck High at Bismarck Century 0   OT
12 Fargo Davies at Devils Lake 3  
3 Bottineau/Rugby at Jamestown 4  
4 Mayville-Portland at Bagley/Fosston 1  
 
Sat. 5th: 4 Jamestown at Dickinson 3   OT
4 Bottineau/Rugby at Mandan 7  
3 Minot at Williston 1  
5 G.F. Central at East Grand Forks 2  
0 Devils Lake at G.F. Red River 3  
10 Fargo Davies at W.F. Sheyenne 0  
2 Fargo South/Shanley at Fargo North 1  
 
Tues. 8th: 1 Hazen/Beulah at Bismarck High JV 7  
8 G.F. Central at West Fargo 2  
0 Grafton/Park River at G.F. Red River 11  
3 Jamestown at Mandan 4   OT
3 Dickinson at Williston 2   OT
 
Thurs. 10th: 3 Fargo South/Shanley at Fargo Davies 2  
1 Grafton/Park River JV at Mayville-Portland 5  
4 Hazen/Beulah at Dickinson 7  
 
Fri. 11th: 1 Minot at Jamestown 2   OT
1 Bismarck High at Devils Lake 3  
0 Fargo North at G.F. Central 11  
2 G.F. Red River at W.F. Sheyenne 0  
3 Williston at Bottineau/Rugby 1  
5 West Fargo at Grafton/Park River 6   OT
 
Sat. 12nd: 1 Minot at Fargo Davies 6  
0 Mandan at Devils Lake 9  
5 Bismarck Century at Williston 1  
4 Bismarck High at Bottineau/Rugby 1   6-Point Game
 
Tues. 15th: 6 G.F. Red River at West Fargo 0  
2 Morris/Benson at Mayville-Portland 6  
5 Grafton/Park River at Devils Lake 0  
2 Boissevain at Bottineau/Rugby 4  
7 Bismarck High at Mandan 0  
4 Bismarck Century at Minot 1  
3 Dickinson at Jamestown 4   OT
1 Williston JV at Hazen/Beulah 0  
 
Thurs. 17th: 4 Fargo South/Shanley at G.F. Red River 3   OT
7 G.F. Central at Fargo Davies 1  
3 Fargo North at Grafton/Park River 3   OT North wins SO
7 Bismarck High at Minot 5  
0 Mandan at Bismarck Century 12  
3 West Fargo at Detroit Lakes 6  
 
Fri. 18th: 6 Bottineau/Rugby at Hazen/Beulah 4  
5 Ely at Mayville-Portland 8  
5 Devils Lake at W.F. Sheyenne 4  
 
Sat. 19th: 5 Bismarck Century at Minot 2  
1 Mayville-Portland at Hallock 4  
2 Fargo North at Fargo Davies 5  
1 Bottineau/Rugby at Dickinson 5  
0 W.F. Sheyenne at Fargo South/Shanley 2  
3 Williston at Jamestown 5  
2 G.F. Red River at Warroad 1   OT
 
Mon. 21st: 1 Bismarck High at G.F. Central 10  
4 Bismarck Century at G.F. Red River 2  
7 Minot at Bottineau/Rugby 1  
 
Tues. 22nd: 2 Devils Lake at West Fargo 6  
6 W.F. Sheyenne at Grafton/Park River 1  
3 Fargo North at G.F. Red River 4   OT
5 Wahpeton/Breck at Mayville-Portland 7  
0 Fargo South/Shanley at G.F. Central 9  
2 Dickinson at Bismarck Century 8  
4 Hazen/Beulah at Minot JV 1  
1 Jamestown at Detroit Lakes 6  
 
Thurs. 24th: 5 Minot at Mandan 0  
3 Fargo South/Shanley at Devils Lake 0  
2 Red Lake Falls at Mayville-Portland 7  
0 Jamestown at W.F. Sheyenne 4  
 
Fri. 25th: 4 Fargo North at West Fargo 5  
6 Fargo Davies at Grafton/Park River 1  
1 Williston at Bismarck Century 7  
6 Dickinson at Pierre 4  
 
Sat. 26th: 4 G.F. Central at G.F. Red River 3   OT
2 Minot at W.F. Sheyenne 5  
0 Williston at Bismarck High 4  
3 Mayville-Portland at Morris/Benson 4  
1 West Fargo at Fargo Davies 6  
4 Mandan at Pierre 4   OT Pierre wins SO
4 Hazen/Beulah at Jamestown JV 2  
 
Thurs. 31st: 2 Jamestown at Bismarck Century 11  
3 G.F. Red River at Fargo Davies 2   OT
5 Minot at Grafton/Park River 2  
1 East Grand Forks at G.F. Central 8  


February
Fri. 1st: 4 Mandan at Bottineau/Rugby 2  
7 West Fargo at W.F. Sheyenne 3  
7 G.F. Red River at Grafton/Park River 4  
2 Devils Lake at Fargo North 3  
4 Fargo South/Shanley at Bismarck High 0  
1 Fargo Davies at Bismarck Century 2  
 
Sat. 2nd: 4 Fargo Davies at Bismarck High 5   OT
1 Mandan at Williston 2   OT
6 Minot at Dickinson 2  
1 W.F. Sheyenne at G.F. Central 8  
 
Tues. 5th: 0 West Fargo at G.F. Central 8  
2 Mandan at Jamestown 5  
0 Bagley/Fosston at Mayville-Portland 7  
1 W.F. Sheyenne at Fargo Davies 14  
1 Fargo North at Fargo South/Shanley 3  
1 G.F. Red River at Devils Lake 2  
1 Williston at Minot 11  
3 Bismarck Century at Bismarck High 3   OT Century wins SO
4 Dickinson JV at Hazen/Beulah 8  
 
Thurs. 7th: 0 Bottineau/Rugby at Minot 7  
5 Bismarck Century JV at Hazen/Beulah 4   OT
 
Fri. 8th: 1 Devils Lake at Fargo Davies 8  
3 Bismarck Century at Bottineau/Rugby 0   6-Pt. Game
1 W.F. Sheyenne at Fargo North 3  
5 Bismarck High at Dickinson 0  
0 Grafton/Park River at Fargo South/Shanley 4  
 
Sat. 9th: 1 Jamestown at Bismarck High 7  
0 Mayville-Portland at Devils Lake 8   ER Play-In
2 Fargo South/Shanley at West Fargo 1  
5 Hazen/Beulah at Mandan JV 3  
3 W.F. Sheyenne at Grafton/Park River 4   ER Play-In
1 Bismarck Century at G.F. Central 3  
1 Williston at Dickinson 3  
 
Mon. 11th: 1 Hazen/Beulah at Bottineau/Rugby 7   WR Play-In
 
Tues. 12nd: 0 West Fargo at G.F. Red River 3   ER Quarterfinals
1 Fargo North at Fargo Davies 6   ER Quarterfinals
2 Grafton/Park River at G.F. Central 9   ER Quarterfinals
1 Devils Lake at Fargo South/Shanley 5   ER Quarterfinals
 
Thurs. 14th: 2 Bottineau/Rugby at Bismarck High 10   WR Quarterfinals
4 Dickinson at Jamestown 3   WR Quarterfinals 2OT
1 Williston at Bismarck Century 7   WR Quarterfinals
1 Mandan at Minot 5   WR Quarterfinals
 
Fri. 15th: 1 Bottineau/Rugby at Jamestown 6   WR Loser Out
3 Grafton/Park River at West Fargo 5   ER Loser Out
1 Williston at Mandan 5   WR Loser Out
2 Devils Lake at Fargo North 5   ER Loser Out
0 Dickinson at Bismarck High 9   WR Semi Finals
1 G.F. Red River at G.F. Central 7   ER Semi Finals
1 Minot at Bismarck Century 4   WR Semi Finals
3 Fargo Davies at Fargo South/Shanley 0   ER Semi Finals
 
Sat. 16th: 1 Mandan at Dickinson 0   WR State Qualifier
1 Fargo North at G.F. Red River 4   ER State Qualifier
1 Jamestown at Minot 7   WR State Qualifier
3 West Fargo at Fargo South/Shanley 6   ER State Qualifier
2 Bismarck Century at Bismarck High 0   WR Championship
2 Fargo Davies at G.F. Central 6   ER Championship
 
Thurs. 21st: 0 Mandan at G.F. Central 14   State Quarterfinals
3 Fargo South/Shanley at Bismarck High 4   State Quarterfinals-OT
1 G.F. Red River at Bismarck Century 2   State Quarterfinals
3 Minot at Fargo Davies 8   State Quarterfinals
 
Fri. 22nd: 1 Mandan at Fargo South/Shanley 9   State Loser Out
2 G.F. Red River at Minot 1   State Loser Out
2 Bismarck High at G.F. Central 3   State Semi-Final
4 Fargo Davies at Bismarck Century 0   State Semi-Final
 
Sat. 23rd: 2 G.F. Red River at Fargo South/Shanley 3   State 5th Place OT
4 Bismarck High at Bismarck Century 10   State 3rd Place
1 Fargo Davies at G.F. Central 3   State Championship